Image for MLRF0805-033K is not available
MLRF0805-033K
DigiKey Part Number
2639-MLRF0805-033KTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLRF0805-033K
Description
FIXED IND 33NH 650MA 270 MOHM
Customer Reference
Detailed Description
33 nH Unshielded Inductor 650 mA 270mOhm Max 0805 (2012 Metric)
Category
DC Resistance (DCR)
270mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
60 @ 500MHz
Series
Frequency - Self Resonant
2GHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
250 MHz
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.095" L x 0.070" W (2.41mm x 1.78mm)
Height - Seated (Max)
0.060" (1.52mm)