MLRF0805-018JS is out of stock and backorders are currently unavailable.
Datasheet
Image for MLRF0805-018JS is not available
MLRF0805-018JS
DigiKey Part Number
2639-MLRF0805-018JSTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLRF0805-018JS
Description
FIXED IND 18NH 750MA 200 MOHM
Customer Reference
Detailed Description
18 nH Unshielded Inductor 750 mA 200mOhm Max 0805 (2012 Metric)
Category
DC Resistance (DCR)
200mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
50 @ 500MHz
Series
Frequency - Self Resonant
2.6GHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
250 MHz
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.095" L x 0.070" W (2.41mm x 1.78mm)
Height - Seated (Max)
0.060" (1.52mm)