MLRF0805-0033KS is out of stock and backorders are currently unavailable.
Datasheet
Image for MLRF0805-0033KS is not available
MLRF0805-0033KS
DigiKey Part Number
2639-MLRF0805-0033KSTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLRF0805-0033KS
Description
FIXED IND 3.3NH 1A 80 MOHM SMD
Customer Reference
Detailed Description
3.3 nH Unshielded Inductor 1 A 80mOhm Max 0805 (2012 Metric)
Category
DC Resistance (DCR)
80mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
50 @ 1.5GHz
Series
Frequency - Self Resonant
6GHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
250 MHz
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.095" L x 0.070" W (2.41mm x 1.78mm)
Height - Seated (Max)
0.060" (1.52mm)