MLRF0805-0027K is out of stock and backorders are currently unavailable.
Datasheet
Image for MLRF0805-0027K is not available
MLRF0805-0027K
DigiKey Part Number
2639-MLRF0805-0027KTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLRF0805-0027K
Description
FIXED IND 2.7NH 1A 80 MOHM SMD
Customer Reference
Detailed Description
2.7 nH Unshielded Inductor 1 A 80mOhm Max 0805 (2012 Metric)
Category
DC Resistance (DCR)
80mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
55 @ 1.8GHz
Series
Frequency - Self Resonant
6GHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
250 MHz
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Tolerance
±10%
Supplier Device Package
0805
Current Rating (Amps)
Size / Dimension
0.095" L x 0.070" W (2.41mm x 1.78mm)
Height - Seated (Max)
0.060" (1.52mm)