MLRF0603-0039KS is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Gowanda Electronics
In Stock: 0
Datasheet
Image for MLRF0603-0039KS is not available
MLRF0603-0039KS
DigiKey Part Number
2639-MLRF0603-0039KSTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLRF0603-0039KS
Description
FIXED IND 3.9NH 1A 70 MOHM SMD
Customer Reference
Detailed Description
3.9 nH Unshielded Inductor 1 A 70mOhm Max 0603 (1608 Metric)
Category
DC Resistance (DCR)
70mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
22 @ 250MHz
Series
Frequency - Self Resonant
6GHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
250 MHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Tolerance
±10%
Supplier Device Package
0603
Current Rating (Amps)
Size / Dimension
0.071" L x 0.047" W (1.80mm x 1.20mm)
Shielding
Unshielded
Height - Seated (Max)
0.040" (1.02mm)