GP3125-101MLF
DigiKey Part Number
2639-GP3125-101MLFTR-ND - Tape & Reel (TR)
2639-GP3125-101MLFCT-ND - Cut Tape (CT)
2639-GP3125-101MLFDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GP3125-101MLF
Description
FIXED IND 100UH 1.3A 210 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 µH Shielded Inductor 1.3 A 210mOhm Max Nonstandard
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
210mOhm Max
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Inductance Frequency - Test
1 kHz
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Size / Dimension
0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.315" (8.00mm)