ER10M470KM is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Gowanda Electronics
In Stock: 0
Datasheet
Image for ER10M470KM is not available
ER10M470KM
DigiKey Part Number
2639-ER10M470KMTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ER10M470KM
Description
FIXED IND 470NH 650MA 350 MOHM
Customer Reference
Detailed Description
470 nH Unshielded Molded Inductor 650 mA 350mOhm Max Axial
Category
Shielding
Unshielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
350mOhm Max
Series
Q @ Freq
30 @ 25MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Frequency - Self Resonant
330MHz
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Type
Molded
Inductance Frequency - Test
25 MHz
Material - Core
Mounting Type
Through Hole
Inductance
Package / Case
Axial
Tolerance
±10%
Supplier Device Package
Axial
Current Rating (Amps)
Size / Dimension
0.095" Dia x 0.250" L (2.42mm x 6.35mm)