Image for CMF4-7503VM is not available
CMF4-7503VM
DigiKey Part Number
2639-CMF4-7503VM-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF4-7503VM
Description
CMC 750UH 6.7A 2LN THROUGH HOLE
Customer Reference
Detailed Description
750 µH @ 10 kHz 2 Line Common Mode Choke Through Hole 6.7A DCR 13mOhm
Category
Current Rating (Max)
6.7A
Manufacturer
Gowanda Electronics
DC Resistance (DCR) (Max)
13mOhm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Mounting Type
Through Hole
Part Status
Active
Size / Dimension
1.000" L x 0.600" W (25.40mm x 15.24mm)
Number of Lines
2
Height (Max)
1.000" (25.40mm)
Inductance @ Frequency
750 µH @ 10 kHz