22FP-330LLF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Gowanda Electronics
In Stock: 0
Datasheet
330 nH Unshielded Molded Inductor 6.5 A 9mOhm Max Axial
22FP-330LLF
DigiKey Part Number
2639-22FP-330LLFTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
22FP-330LLF
Description
FIXED IND 330NH 6.5A 9 MOHM TH
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current Rating (Amps)
Mfr
Current - Saturation (Isat)
6.5A
Series
Shielding
Unshielded
Packaging
Tape & Reel (TR)
DC Resistance (DCR)
9mOhm Max
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Type
Molded
Mounting Type
Through Hole
Material - Core
Package / Case
Axial
Inductance
Supplier Device Package
Axial
Tolerance
±15%
Size / Dimension
0.240" Dia x 0.740" L (6.10mm x 18.80mm)