15M330MLF is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Gowanda Electronics
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Gowanda Electronics
In Stock: 0
Datasheet
330 nH Unshielded Molded Inductor 1.4 A 90mOhm Max Axial
15M330MLF
DigiKey Part Number
2639-15M330MLFTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
15M330MLF
Description
FIXED IND 330NH 1.4A 90 MOHM TH
Customer Reference
Detailed Description
Category
Shielding
Unshielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
90mOhm Max
Series
Q @ Freq
45 @ 25MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Frequency - Self Resonant
360MHz
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Type
Molded
Inductance Frequency - Test
25 MHz
Material - Core
Mounting Type
Through Hole
Inductance
Package / Case
Axial
Tolerance
±20%
Supplier Device Package
Axial
Current Rating (Amps)
Size / Dimension
0.156" Dia x 0.375" L (3.96mm x 9.53mm)