121AT5002H is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Similar
Delevan
In Stock: 0
Datasheet
50 µH Unshielded Toroidal Inductor 4.77 A 30mOhm Max Radial, Horizontal Cylinder (Open)
121AT5002H
DigiKey Part Number
2639-121AT5002H-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
121AT5002H
Description
FIXED IND 50UH 4.77A 30 MOHM TH
Customer Reference
Detailed Description
Category
Shielding
Unshielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
30mOhm Max
Series
Frequency - Self Resonant
4MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 130°C
Inductance Frequency - Test
1 kHz
Package / Case
Radial, Horizontal Cylinder (Open)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.820" Dia (20.83mm)
Current - Saturation (Isat)
6A
Height - Seated (Max)
0.400" (10.16mm)