CAB575RF-0200-A-1-E
DigiKey Part Number
2073-CAB575RF-0200-A-1-E-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CAB575RF-0200-A-1-E
Description
COAX CBL MHF4L TO SMA 7.8"
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial I-PEX MHF4L to SMA 1.37mm OD Coaxial Cable 7.874" (200.00mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CAB575RF-0200-A-1-E Models
Category
2nd Contact Gender
Female
Manufacturer
GCT
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Packaging
Bag
Length
7.874" (200.00mm)
Part Status
Active
Cable Type
1.37mm OD Coaxial Cable
Style
I-PEX MHF4L to SMA
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Jack
Frequency - Max
6 GHz
1st Contact Gender
Female
Color
Black
1st Connector Mounting Type
Panel Mount
Features
Stainless Steel 303, IP Rated Unmated
1st Connector Mounting Feature
Bulkhead - Front Side Nut
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C