CAB462RF-0200-A-1
DigiKey Part Number
2073-CAB462RF-0200-A-1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CAB462RF-0200-A-1
Description
COAX CBL SMA TO MHF5L 7.8"
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to I-PEX MHF5L 1.13mm OD Coaxial Cable 7.874" (200.00mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CAB462RF-0200-A-1 Models
Category
2nd Contact Gender
Female
Manufacturer
GCT
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Series
Length
7.874" (200.00mm)
Packaging
Bag
Cable Type
1.13mm OD Coaxial Cable
Part Status
Active
Cable Impedance
50 Ohms
Style
SMA to I-PEX MHF5L
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Jack
Frequency - Max
6 GHz
1st Contact Gender
Female
Color
Gray
1st Connector Mounting Type
Panel Mount
Features
IP Rated Unmated
1st Connector Mounting Feature
Bulkhead - Rear Side Nut
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C