CY7C25422KV18-333BZXC
DigiKey Part Number
2832-CY7C25422KV18-333BZXC-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CY7C25422KV18-333BZXC
Description
IC SRAM 72MBIT PARALLEL 165FBGA
Customer Reference
Detailed Description
SRAM - Synchronous, QDR II+ Memory IC 72Mbit Parallel 333 MHz 165-FBGA (13x15)
Category
Memory Organization
2M x 36
Mfr
Memory Interface
Parallel
Packaging
Tray
Clock Frequency
333 MHz
Part Status
Active
Voltage - Supply
1.7V ~ 1.9V
DigiKey Programmable
Not Verified
Operating Temperature
0°C ~ 70°C (TA)