Image for NPQE-T-R14-Q10-P10 is not available
NPQE-T-R14-Q10-P10
DigiKey Part Number
2171-NPQE-T-R14-Q10-P10-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NPQE-T-R14-Q10-P10
Description
PUSH-IN T-FITT.
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Push-In to Threaded T-Fitting 10mm OD Tubing Free Hanging (In-Line)
Category
For Use With/Related Products
10mm OD Tubing
Manufacturer
Festo Corporation
Operating Pressure
-13.8 ~ 116 PSI (-0.95 ~ 8 bar)
Series
Operating Temperature
-5°C ~ 60°C