Image for NPQE-D-R12-Q12-P5 is not available
NPQE-D-R12-Q12-P5
DigiKey Part Number
2171-NPQE-D-R12-Q12-P5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NPQE-D-R12-Q12-P5
Description
PUSH-IN FITTING
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Push-In to Threaded Straight Fitting 12mm OD Tubing Free Hanging (In-Line)
Category
For Use With/Related Products
12mm OD Tubing
Manufacturer
Festo Corporation
Operating Pressure
-13.8 ~ 116 PSI (-0.95 ~ 8 bar)
Series
Operating Temperature
-5°C ~ 60°C