Image for TUB3.5/1.3/7.5-3B1 is not available
TUB3.5/1.3/7.5-3B1
DigiKey Part Number
1779-TUB3.5/1.3/7.5-3B1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TUB3.5/1.3/7.5-3B1
Description
Ferrite Misc
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Uncoated 3B1 Ferrite Core Tube Type 0.295" (7.50mm) Length Width 0.138" (3.50mm) Diameter Height
Category
Material
3B1
Manufacturer
Ferroxcube
Diameter
0.138" (3.50mm)
Packaging
Bulk
Gap
Ungapped
Part Status
Active
Finish
Uncoated
Core Type
Tube
Length
0.295" (7.50mm)