PQ50/50-3C97
DigiKey Part Number
1779-1222-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PQ50/50-3C97
Description
FERRITE CORE PQ 3C97 2PC SET
Detailed Description
Uncoated 3C97 Ferrite Core PQ Type 2.008" (51.00mm) Length 1.260" (32.00mm) Width Diameter 1.969" (50.00mm) Height
Category
Material
3C97
Height
1.969" (50.00mm)
Length
2.008" (51.00mm)
Width
1.260" (32.00mm)