Image for MLS0603-4S7-151 is not available
MLS0603-4S7-151
DigiKey Part Number
1779-MLS0603-4S7-151-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLS0603-4S7-151
Description
FERRITE BEAD 150 OHM 0603 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
150 Ohms @ 100 MHz 1 Ferrite Bead 0603 (1608 Metric) 200mA 300mOhm
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
300mOhm
Manufacturer
Ferroxcube
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Number of Lines
1
Height (Max)
0.037" (0.95mm)
Impedance @ Frequency
150 Ohms @ 100 MHz
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Current Rating (Max)
200mA