Image for MLP1806-500 is not available
MLP1806-500
DigiKey Part Number
1779-MLP1806-500-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLP1806-500
Description
FERRITE BEAD 50 OHM 1806 1LN
Detailed Description
50 Ohms @ 100 MHz 1 Power, Signal Line Ferrite Bead 1806 (4516 Metric) 6A 20mOhm
Category
Current Rating (Max)
6A
DC Resistance (DCR) (Max)
20mOhm
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Package / Case
1806 (4516 Metric)
Filter Type
Power, Signal Line
Height (Max)
0.071" (1.80mm)
Impedance @ Frequency
50 Ohms @ 100 MHz
Size / Dimension
0.177" L x 0.063" W (4.50mm x 1.60mm)