MLP0805-601 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Laird-Signal Integrity Products
In Stock: 0
Datasheet
600 Ohms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 0805 (2012 Metric) 2A 100mOhm
MLP0805-601
DigiKey Part Number
1779-MLP0805-601-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLP0805-601
Description
FERRITE BEAD 600 OHM 0805 1LN
Detailed Description
Category
Current Rating (Max)
2A
DC Resistance (DCR) (Max)
100mOhm
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Filter Type
Power Line
Height (Max)
0.043" (1.10mm)
Impedance @ Frequency
600 Ohms @ 100 MHz
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)