Image for MLP0805-300 is not available
MLP0805-300
DigiKey Part Number
1779-MLP0805-300-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLP0805-300
Description
FERRITE BEAD 30 OHM 0805 1LN
Detailed Description
30 Ohms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 0805 (2012 Metric) 4A 20mOhm
Category
Current Rating (Max)
4A
DC Resistance (DCR) (Max)
20mOhm
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Filter Type
Power Line
Height (Max)
0.043" (1.10mm)
Impedance @ Frequency
30 Ohms @ 100 MHz
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)