Image for MLP0603-102 is not available
MLP0603-102
DigiKey Part Number
1779-MLP0603-102-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLP0603-102
Description
FERRITE BEAD 1 KOHM 0402 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 kOhms @ 100 MHz 1 Power, Signal Line Ferrite Bead 0402 (1005 Metric) 800mA 250mOhm
Category
Current Rating (Max)
800mA
Manufacturer
Ferroxcube
DC Resistance (DCR) (Max)
250mOhm
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Filter Type
Power, Signal Line
Mounting Type
Surface Mount
Number of Lines
1
Height (Max)
0.026" (0.65mm)
Impedance @ Frequency
1 kOhms @ 100 MHz
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)