Image for MLN0603-400 is not available
MLN0603-400
DigiKey Part Number
1779-MLN0603-400-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLN0603-400
Description
FERRITE BEAD 40 OHM 0402 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
40 Ohms @ 100 MHz 1 Power, Signal Line Ferrite Bead 0402 (1005 Metric) 300mA 300mOhm
Category
Current Rating (Max)
300mA
Manufacturer
Ferroxcube
DC Resistance (DCR) (Max)
300mOhm
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Filter Type
Power, Signal Line
Mounting Type
Surface Mount
Number of Lines
1
Height (Max)
0.026" (0.65mm)
Impedance @ Frequency
40 Ohms @ 100 MHz
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)