E64/10/50-3C97
DigiKey Part Number
E64/10/50-3C97-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
E64/10/50-3C97
Description
FERRITE CORE E 3C97
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Uncoated 3C97 Ferrite Core E Type 2.520" (64.00mm) Length 2.000" (50.80mm) Width Diameter 0.402" (10.20mm) Height
Category
Material
3C97
Manufacturer
Ferroxcube
Finish
Uncoated
Packaging
Bulk
Height
0.402" (10.20mm)
Part Status
Active
Length
2.520" (64.00mm)
Core Type
E
Width
2.000" (50.80mm)