Image for E42/33/20-3C91-G200 is not available
E42/33/20-3C91-G200
DigiKey Part Number
E42/33/20-3C91-G200-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
E42/33/20-3C91-G200
Description
FERRITE CORE E 3C91
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Uncoated 3C91 Ferrite Core E Type 1.654" (42.00mm) Length 0.787" (20.00mm) Width Diameter 1.291" (32.80mm) Height
Category
Material
3C91
Manufacturer
Ferroxcube
Finish
Uncoated
Packaging
Bulk
Height
1.291" (32.80mm)
Part Status
Active
Length
1.654" (42.00mm)
Core Type
E
Width
0.787" (20.00mm)