Image for E25/13/11-3C92-G200 is not available
E25/13/11-3C92-G200
DigiKey Part Number
E25/13/11-3C92-G200-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
E25/13/11-3C92-G200
Description
FERRITE CORE E 3C92
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Uncoated 3C92 Ferrite Core E Type 0.984" (25.00mm) Length 0.433" (11.00mm) Width Diameter 0.504" (12.80mm) Height
Category
Material
3C92
Manufacturer
Ferroxcube
Finish
Uncoated
Packaging
Bulk
Height
0.504" (12.80mm)
Part Status
Active
Length
0.984" (25.00mm)
Core Type
E
Width
0.433" (11.00mm)