Image for E20/10/6-3C90-A200 is not available
E20/10/6-3C90-A200
DigiKey Part Number
E20/10/6-3C90-A200-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
E20/10/6-3C90-A200
Description
FERRITE CORE E 3C90
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Uncoated 3C90 Ferrite Core E Type 0.787" (20.00mm) Length 0.232" (5.90mm) Width Diameter 0.402" (10.20mm) Height
Category
Material
3C90
Manufacturer
Ferroxcube
Finish
Uncoated
Packaging
Bulk
Height
0.402" (10.20mm)
Part Status
Active
Length
0.787" (20.00mm)
Core Type
E
Width
0.232" (5.90mm)