E18/4/10/R-3C90
DigiKey Part Number
E18/4/10/R-3C90-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
E18/4/10/R-3C90
Description
FERRITE CORE E 3C90
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Uncoated 3C90 Ferrite Core E Type 0.709" (18.00mm) Length 0.394" (10.00mm) Width Diameter 0.157" (4.00mm) Height
Category
Material
3C90
Manufacturer
Ferroxcube
Finish
Uncoated
Packaging
Bulk
Height
0.157" (4.00mm)
Part Status
Active
Length
0.709" (18.00mm)
Core Type
E
Width
0.394" (10.00mm)