Image for E14/3.5/5/R-3F36-A100-P is not available
E14/3.5/5/R-3F36-A100-P
DigiKey Part Number
E14/3.5/5/R-3F36-A100-P-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
E14/3.5/5/R-3F36-A100-P
Description
FERRITE CORE E 3F36
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Uncoated 3F36 Ferrite Core E Type 0.551" (14.00mm) Length 0.197" (5.00mm) Width Diameter 0.138" (3.50mm) Height
Category
Material
3F36
Manufacturer
Ferroxcube
Finish
Uncoated
Packaging
Bulk
Height
0.138" (3.50mm)
Part Status
Active
Length
0.551" (14.00mm)
Core Type
E
Width
0.197" (5.00mm)