BDS4.6/3/8.9-4S2-Z
DigiKey Part Number
1779-BDS4.6/3/8.9-4S2-Z-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BDS4.6/3/8.9-4S2-Z
Description
FERRITE BEAD 100 OHM NONSTD 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 Ohms @ 100 MHz 1 Ferrite Bead Nonstandard 1mOhm
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
1mOhm
Manufacturer
Ferroxcube
Package / Case
Nonstandard
Packaging
Bulk
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Height (Max)
0.118" (3.00mm)
Number of Lines
1
Size / Dimension
0.350" L x 0.181" W (8.90mm x 4.60mm)
Impedance @ Frequency
100 Ohms @ 100 MHz