Image for BD8/2/10-4S2 is not available
BD8/2/10-4S2
DigiKey Part Number
1779-BD8/2/10-4S2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BD8/2/10-4S2
Description
FERRITE BEAD 151OHM CYLINDER 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
151 Ohms @ 100 MHz 1 Ferrite Bead Cylinder
Category
Impedance @ Frequency
151 Ohms @ 100 MHz
Manufacturer
Ferroxcube
Package / Case
Cylinder
Packaging
Bulk
Mounting Type
Free Hanging
Part Status
Active
Size / Dimension
0.315" Dia x 0.394" L (8.00mm x 10.00mm)