FT10BX6413ECAPOB
DigiKey Part Number
6008-FT10BX6413ECAPOB-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FT10BX6413ECAPOB
Description
10" PCAP TOUCH PC (X6413E)
Customer Reference
Detailed Description
Panel PC Intel® Atom® X6413E, 4 Core SSD, 120GB DDR4 (8GB Installed)
Category
Display Type
9.7" Touchscreen
Manufacturer
faytech
Features
Expansion Interface
Packaging
Bulk
Voltage - Supply
9 ~ 36VDC
Part Status
Active
Mounting Type
Rack Mount, VESA Mount, Wall Mount
Type
Panel PC
Operating Temperature
-10°C ~ 60°C