SA3NFM300W-06 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Fairview Microwave
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Fairview Microwave
In Stock: 0
Datasheet
RF Attenuators 6dB 0 Hz ~ 3 GHz 50 Ohms 300W N-Type In-Line Module
SA3NFM300W-06
DigiKey Part Number
5328-SA3NFM300W-06-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SA3NFM300W-06
Description
FXD ATTN JACK-PLUG TYPE N 1.4
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Frequency Range
0 Hz ~ 3 GHz
Manufacturer
Power (Watts)
300W
Packaging
Bag
Impedance
50 Ohms