FMVC11027
DigiKey Part Number
5328-FMVC11027-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMVC11027
Description
VOLT CONTROL OSC 4.26GHZ-5GHZ
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4.63GHz Center Frequency 0 V ~ 10 V Voltage Controlled Oscillator 7 (min) dBm -18 (Max) 2nd Harmonic Typ (dBc)
Category
2nd Harmonic, Typ (dBc)
-18 (Max)
Manufacturer
Fairview Microwave
Icc Max
25mA
Packaging
Bag
Power (dBm)
7 (min)
Part Status
Active
Phase Noise Typ (dBc/Hz)
-79 (Max)
Frequency Range
4.26 ~ 5GHz
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency - Center
4.63GHz
Package / Case
16-SMD, No Lead
Voltage - Supply
11V
Size / Dimension
0.500" L x 0.500" W (12.70mm x 12.70mm)
Tuning Voltage (VDC)
0 V ~ 10 V
Height
0.126" (3.20mm)