FMTC604-72
DigiKey Part Number
5328-FMTC604-72-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMTC604-72
Description
COAX CBL F-TYPE TO F-TYPE 6'
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial F-Type to F-Type FM-SF200LL75 72.0" (1.8m) 6.0'
Category
2nd Contact Gender
Male
Manufacturer
Fairview Microwave
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Packaging
Bag
Length
72.0" (1.8m) 6.0'
Part Status
Obsolete
Cable Type
FM-SF200LL75
Style
F-Type to F-Type
Cable Impedance
75 Ohms
1st Connector
F-Type Jack
Connector Impedance
75 Ohms
1st Contact Gender
Female
Overall Impedance
75 Ohms
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Frequency - Max
3 GHz