FMTC601-24
DigiKey Part Number
5328-FMTC601-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMTC601-24
Description
COAX CBL N-TYPE TO N-TYPE 24"
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial N-Type to N-Type FM-SF200LL75 24.00" (609.60mm)
Category
2nd Contact Gender
Male
Manufacturer
Fairview Microwave
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Packaging
Bag
Length
24.00" (609.60mm)
Part Status
Obsolete
Cable Type
FM-SF200LL75
Style
N-Type to N-Type
Cable Impedance
75 Ohms
1st Connector
N-Type Plug
Connector Impedance
75 Ohms
1st Contact Gender
Male
Overall Impedance
75 Ohms
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Frequency - Max
3 GHz