FMTC504-36
DigiKey Part Number
5328-FMTC504-36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMTC504-36
Description
COAX CBL N-TYPE TO N-TYPE 36"
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial N-Type to N-Type FM-SF200LL 36.00" (914.40mm)
Category
2nd Contact Gender
Female
Manufacturer
Fairview Microwave
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Packaging
Bag
Length
36.00" (914.40mm)
Part Status
Obsolete
Cable Type
FM-SF200LL
Style
N-Type to N-Type
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
N-Type Plug
Connector Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Frequency - Max
6 GHz