FMTC201-48
DigiKey Part Number
5328-FMTC201-48-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMTC201-48
Description
COAX CABLE SMA TO SMA 4'
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMA FM-195TC 48.0" (1.2m) 4.0'
Category
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Manufacturer
Fairview Microwave
Length
48.0" (1.2m) 4.0'
Packaging
Bag
Cable Type
FM-195TC
Part Status
Active
Cable Impedance
50 Ohms
Style
SMA to SMA
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Plug
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Frequency - Max
27 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Blue
2nd Connector
SMA Plug
Operating Temperature
-65°C ~ 125°C