FMPH1000A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
MFR Recommended
Fairview Microwave
In Stock: 0
Datasheet
RF IC Phase Shifter Radar 18GHz ~ 40GHz 100W Module
FMPH1000A
DigiKey Part Number
5328-FMPH1000A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMPH1000A
Description
PHASE SHIFTER 2.92MM 40 GHZ
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
RF Type
Radar
Manufacturer
Fairview Microwave
Secondary Attributes
100W
Packaging
Bag
Mounting Type
Chassis Mount
Part Status
Active
Package / Case
Module
Function
Phase Shifter
Supplier Device Package
Module
Frequency
18GHz ~ 40GHz