FMIR1002
DigiKey Part Number
5328-FMIR1002-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMIR1002
Description
ISOLATOR SMA JACK 1.7GHZ-2.2GHZ
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1.7 GHz ~ 2.2 GHz SMA-FEMALE Isolator 100 W 20dB (Min) 1.25 Module, SMA Connectors
Category
Power - Average Forward
100 W
Manufacturer
Fairview Microwave
Insertion Loss
0.4dB (Max)
Packaging
Bag
VSWR
1.25
Part Status
Active
Connector Type
SMA-FEMALE
Type
Isolator
Package / Case
Module, SMA Connectors
Frequency
1.7 GHz ~ 2.2 GHz