FMHR0245-72
DigiKey Part Number
5328-FMHR0245-72-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMHR0245-72
Description
COAX CBL N-TYPE TO TNC 6'
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial N-Type to TNC LL335i 72.0" (1.8m) 6.0'
Length
72.0" (1.8m) 6.0'
Cable Type
LL335i
Style
N-Type to TNC
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
N-Type Jack
Connector Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector Mounting Type
Panel Mount
Frequency - Max
18 GHz
1st Connector Mounting Feature
Bulkhead - Front Side Nut
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C