FMHR0244-48
DigiKey Part Number
5328-FMHR0244-48-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMHR0244-48
Description
COAX CBL N-TYPE TO TNC 4'
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial N-Type to TNC LL335i 48.0" (1.2m) 4.0'
Length
48.0" (1.2m) 4.0'
Cable Type
LL335i
Style
N-Type to TNC
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
N-Type Plug
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
18 GHz
2nd Connector
TNC Plug, Right Angle
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C