FMHR0219-18
DigiKey Part Number
5328-FMHR0219-18-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMHR0219-18
Description
COAX CBL N-TYPE TO N-TYPE 18"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial N-Type to N-Type LL160 18.00" (457.20mm)
Length
18.00" (457.20mm)
Cable Type
LL160
Style
N-Type to N-Type
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
N-Type Plug
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
18 GHz
2nd Connector
N-Type Plug
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C