FMHR0217-36
DigiKey Part Number
5328-FMHR0217-36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMHR0217-36
Description
COAX CBL N-TYPE TO TNC 36"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial N-Type to TNC LL160 36.00" (914.40mm)
Category
2nd Contact Gender
Length
36.00" (914.40mm)
Cable Type
LL160
Style
N-Type to TNC
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
N-Type Jack
Connector Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector Mounting Type
Panel Mount
Frequency - Max
18 GHz
1st Connector Mounting Feature
Bulkhead - Front Side Nut
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C