FMHR0214-60
DigiKey Part Number
5328-FMHR0214-60-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMHR0214-60
Description
COAX CBL N-TYPE TO TNC 5'
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial N-Type to TNC LL160 60.0" (1.5m) 5.0'
Category
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Manufacturer
Fairview Microwave
Length
60.0" (1.5m) 5.0'
Packaging
Bag
Cable Type
LL160
Part Status
Active
Cable Impedance
50 Ohms
Style
N-Type to TNC
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
N-Type Plug, Right Angle
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Frequency - Max
18 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Green
2nd Connector
TNC Jack
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C