FMHR0212-30
DigiKey Part Number
5328-FMHR0212-30-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMHR0212-30
Description
COAX CBL N-TYPE TO TNC 30"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial N-Type to TNC LL160 30.00" (762.00mm)
Category
2nd Connector Mounting Type
Panel Mount
Manufacturer
Fairview Microwave
2nd Connector Mounting Feature
Bulkhead - Front Side Nut
Length
30.00" (762.00mm)
Part Status
Active
Cable Type
LL160
Style
N-Type to TNC
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
N-Type Plug
Connector Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
18 GHz
2nd Connector
TNC Jack
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C