FMHR0202-36
DigiKey Part Number
5328-FMHR0202-36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMHR0202-36
Description
COAX CBL SMA TO N-TYPE 36"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to N-Type LL160 36.00" (914.40mm)
Length
36.00" (914.40mm)
Packaging
Bag
Cable Type
LL160
Cable Impedance
50 Ohms
Style
SMA to N-Type
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Plug, Right Angle
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Frequency - Max
18 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Green
2nd Connector
N-Type Jack
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C