FMHR0201-12
DigiKey Part Number
5328-FMHR0201-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMHR0201-12
Description
COAX CBL SMA TO N-TYPE 12"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to N-Type LL160 12.00" (304.80mm)
Category
2nd Contact Gender
Male
Length
12.00" (304.80mm)
Part Status
Active
Cable Type
LL160
Style
SMA to N-Type
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Plug, Right Angle
Connector Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
18 GHz
2nd Connector
N-Type Plug
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C