FMHR0195-24
DigiKey Part Number
5328-FMHR0195-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMHR0195-24
Description
COAX CBL SMA TO N-TYPE 24"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to N-Type LL160 24.00" (609.60mm)
Category
2nd Connector Mounting Type
Panel Mount
Manufacturer
Fairview Microwave
2nd Connector Mounting Feature
Bulkhead - Front Side Nut
Length
24.00" (609.60mm)
Part Status
Active
Cable Type
LL160
Style
SMA to N-Type
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Jack
Connector Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
18 GHz
2nd Connector
N-Type Jack
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C